Õpikoda läbi osaleja silmade
Oktoobri kuu sees toimus bioloogia õpikoda. See oli minu jaoks esimene õpikoda ning ma ei osanud veel midagi oodata. Ma olin väga üllatunud et minu koolist, Türi Ühisgümnaasiumist vaid viis õpilast osales, kui tore oli see, et peale Gümnaasiumi õpilaste olid sinna ka veel tulnud Põhikooli õpilased Oisust. Esimene õpikoda algas rahulikult, tutvustati üksteist, räägiti, mis üldiselt saama hakkab.
Huvitav õpikoja puhul oli see, et suure osa õpikojast moodustasid praktilised ülesanded. Tore oli veel see, kuidas iga kord olid uued juhendajad ja nad oskasid kõik oma teemasid väga hästi ning juvitavalt selgitada. Väga hea oli teada saada ka seda, et sul ei pea olema bioloogia valdkonnas erilisi teadmisi ja ma usun, et teistes õpikodades on ka nii. Samas algteadmistega on kergem, kuid õpikodades on palju palju lihtsam omastada uusi teadmisi.
Esimeses õpikojas oli teemaks taimed. Me panime plastikust anumasse lehtsalati lehe, ning anuma külge panime andurid, ühe hapniku ja teise süsihappegaasi jaoks. Seepeale jätsime me selle tegevuse sinna paika ning läkisme edasi.
Järgmisesks ülesandeks oli minna välja ning leida üks sile ning teine kare leht ja uurida neid mikroskoobi all. See oli väga põnev. Sai veel vaadata erinevaid taime rakke, näiteks sibula rakku.Kui me sellega lõpetanud olime, vaatasime me andmeid, mis me lehtsalati katsest saanud olime ning tegime järelduse.
Õpikoda kestis äkki pea neli tundi ning tegelikult oli see suhteliselt pikk aeg, õnneks tehti vahepeal paus ning kõik said veidi istumisest ja mõtlemisest puhata. Käidi söömas ja jalutati niisama.
Teine ning kolmas õpikoda olid veel huvitavamad. Teise õpikoja teemaks olid putukad. Me vaatasime ka tol korral mikroskoobiga putukaid, näiteks liblikaid, tema tiibade mustrit ja muid kehaosi. Meile isegi pakuti röstitud putukaid. Mina isiklikult neid ei proovinud, kuna see mõte ei tundunud eriti ahvatlevana aga teistel kuulsin et see polnudki nii jube kui paistis, putukad pidid päris okeid söögiks isegi olema.
Teises õpikojas olid ka veel kala lahkamine ning ma usun et see jääb mul kogu eluks meelde. Meile anti käärid, kaks kala ning öeldi et hakkake neild lahti lõikama ja leidke üles erinevaid organid. Veel lahati kanasüdant, aga kahjuks pidin ma varem lahkuma ning ei saanud sellest osa võtta.
Lõpetuseks tahaksin ma öelda seda, et õpikojad, vahet pole mis ainele või valdkonnale nad pühendatud on, võib siiski igaüks, eriti ka need, kel erilisi teadmisi reaal valdkondades, kindlasti osa võtta neist õpikodades, kuna seal toimub suures mahus praktiline töö ning seda moodi on võimalik väga kergesti ja lõbusalt omdandada erinevat infot, pole vahet kas sulle see meeldib või ei.