Bioloogia õpikoda
Esmaspäeval, 9. oktoobril toimus Türi Ühisgümnaasiumis bioloogia õpikoda, osales umbes 14 inimest, juhendajaid oli 2. See toimus esimest korda Türi Ühisgümnaasiumis ning õpilased osalesid nii Türi Ühisgümnaaisumist kui ka mujalt lähi koolidest.
Bioloogia õpikoda toimus esimest korda Türi Ühisgümnaasiumis. Iga õpikojas on erinev teema, ning õpikoda toimub kord kuus. Iga kord on bioloogia õpikojas erinev juhendaja, üldjuhul on neid kaks. Kõik juhendajad on tartu Ülikoolist. Igas õpikojas vaadeldakse eri teemat, alustades väikestest bakteritest kuni igasugu suurte loomadeni, ega ka taimed välja jää.
Õpikojad toimuvad kuni kevadeni, ning gümnasistid saavad selle eest valikkursuse. Õpikoja eesmärk on arendada õpilaste teadmisi bioloogilises valdkonnas ning väga oluline on neis aktiivselt kaasa töötada. Üks õpikoda kestab pea neli tundi ja selle jooksul tehakse vahepeal ka puhke-söögipaus.
Bioloogia õpikojast võtavad osa Türi Ühisgümnasiumi õpilased keda on viis ja peale nende oli õpilasi ka Oisu Põhikoolist keda oli pea sama palju. Kahjuks piirdus õpikoda vaid kahe kooli õpilaste osavõtuga.
Esimese õpikoja teemaks olid taimed, räägiti erinevatest taimedest ning nende toimimisest ja kasulikkusest. Õpikoja juhendajateks olid Tartu Ülikooli õpilased Johanna ja Sirli. Töödati paarides, kes tahtis võis ka üksi ka üksi. Uuriti lehtsalati hapniku tootmist süsihappegaasist erinevates keskkondades, valges kui ka hämnaras ning veega ja veeta. Peale selle uuriti lehe rakke, õuest toodi üks sile leht, näiteks kaseleht ja veel mingi muu suvaline leht ning uuriti ka neid mikroskoobi all.
Järgmise õpikoja teema on kahepaiksed ja kalad ning kindlasti tulevad järgmised õpikojad veelgi vahvamad ning osa võtab rohkem õpilasi kui esimeses õpikojas oli.